نحوه کاشت سبزیجات

روش کاشت سبزیجات در منزل ، مانند ریحون ، ترب در گلخانه ، باغچه ، مزرعه ، گلدان و آپارتمان و دانلود کتاب سبزی کاری

نحوه کاشت سبزیجات

روش کاشت سبزیجات در منزل ، مانند ریحون ، ترب در گلخانه ، باغچه ، مزرعه ، گلدان و آپارتمان و دانلود کتاب سبزی کاری

نحوه کاشت سبزیجات

در وبلاگ سبزیجات،با آموزش های متنوع و معرفی کتاب های اندرویدی آشنا می شوید، مانند:نحوه کاشت سبزیجات،دانلود کتاب سبزیکاری،پرورش سبزیجات در آپارتمان،کشت خیار در گلخانه،کاشت خیار درختی در گلدان،سبزیکاری در گلدان،سبزیکاری در منزل،کاشت خیار زمینی،میزان تولید خیار گلخانه ای در 1000 متر،کست خیار در گلخانه،فصل کاشت سبزیجات ،سبزی،سبزیجات،ترب،ریحون،ریحان،کاشت ریحان،فصل کاشت سبزیجات،کشت گلخانه ای گوجه فرنگی،کود مخصوص خیار،طرز کاشت ریحان در گلدان

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظرات

نحوهی کاشت سبزیجات

رنگ شناسی سبزیجات - بخش دوم ادامه از بخش اول ...

خواص سبزی های سفید رنگ

تمامی سبزی های سفید رنگ ، شامل سبزی هایی مانند سیر، پیاز، پیازچه ، شلغم ، کلم سفید و گل کلم می شوند. مهمترین رنگدانه موجود در آنها عبارتند از آلیسین و ایندول ها.

آلیسین که بیشتر در سیر، پیاز و پیازچه وجود دارد می تواند موجب کاهش کلسترول خون ، کاهش فشار خون و افزایش توانایی بدن در مقابله با میکروبها شود. آلیسین بعنوان یک ماده ضد آترواسکلاروز شناخته می شود که می تواند از ایجاد پلک های چربی در عروق بدن جلوگیری نماید. همچنین بعنوان ضد قارچ های پوستی می تواند در درمان و یا پیشگیری از عفونت های پوستی کمک نماید. 

دسته سبزی های سفید رنگ

نکته مهم در مورد آلیسین این است که حرارت زیاد و طولانی مدت و ریز کردن زیاد خصوصاً با چاقوی کند می تواند آنرا تخریب کرده و از خواص این ماده ارزشمند کم کند .

ایندول ها که در انواع کلم ها وجود دارند موجب کاهش خطر و افزایش توانایی بدن در مقابله با انواع سرطانها و تنظیم هورمونهای جنسی می شود. 

خواص سبزی های بنفش و آبی

سبزی هایی با رنگهای آبی ، ارغوانی یا بنفش در این دسته قرار میگیرند مانند برخی از انواع کلم، و بادمجان . مهمترین رنگدانه این گروه آنتوسیانین ها و فنل ها می باشند.

پیشگیری از التهاب ، خواص ضد سرطانی ، پیشگیری از بیماریهای قلبی - عروقی ، تأخیر در روند پیری و کمک به افزایش ظرفیت جذب رادیکالهای آزاد (که موجب تخریب سلولها و ایجاد سرطانها می شوند) از عمده ترین نقشهای فنل ها بشمار می آید. 

سبزی های بنفش رنگ

سبزی ها سبز رنگ

سبزی جات سبز رنگ ، شامل دسته وسیعی از سبزی ها مانند خیار سبز، انواع کلم های برگ سبز، کلم بروکلی ، فلفل سبز، فلفل دلمه ای سبز، اسفناج ، کاهو، نخود سبز، لوبیا سبز و انواع سبزی های خوردن یا خورشتی است .

مهمترین رنگدانه این دسته عبارتند از ایندول ها و لوتئین . لوتئین که بعنوان آنتی اکسیدان قدرتمند شناخته می شود نقش مهمی در حفظ و سلامت بینایی ایفا می کند و می تواند در پیشگیری از گلوکوم و آب مروارید نیز مؤثر باشد. 

سبزی های سبز رنگ

امروزه یکی از بهترین الگوهای غذایی برای داشتن تنوع غذایی در گروه سبزی ها استفاده از پنج رنگ نامبرده فوق می باشد که می توان براحتی آنها را در یک وعده مانند سال د استفاده کرد و از تمامی این خواص بسیار ارزشمند استفاده نمود و سلامت خود را ارتقا بخشید.

دانلود اپلیکیشن سبزینه

سبزینه ، آموزش و راهنمای کامل کاشت انواع سبزیجات

منتشر شده در کافه بازار


  •   مطالب مرتبط با این موضوع :

رنگ شناسی سبزیجات - بخش اول

آموزش ست کردن رنگ لباس (چطور رنگ لباس هایمان را با هم ست کنیم)

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.