نحوه کاشت سبزیجات

روش کاشت سبزیجات در منزل ، مانند ریحون ، ترب در گلخانه ، باغچه ، مزرعه ، گلدان و آپارتمان و دانلود کتاب سبزی کاری

نحوه کاشت سبزیجات

روش کاشت سبزیجات در منزل ، مانند ریحون ، ترب در گلخانه ، باغچه ، مزرعه ، گلدان و آپارتمان و دانلود کتاب سبزی کاری

نحوه کاشت سبزیجات

در وبلاگ سبزیجات،با آموزش های متنوع و معرفی کتاب های اندرویدی آشنا می شوید، مانند:نحوه کاشت سبزیجات،دانلود کتاب سبزیکاری،پرورش سبزیجات در آپارتمان،کشت خیار در گلخانه،کاشت خیار درختی در گلدان،سبزیکاری در گلدان،سبزیکاری در منزل،کاشت خیار زمینی،میزان تولید خیار گلخانه ای در 1000 متر،کست خیار در گلخانه،فصل کاشت سبزیجات ،سبزی،سبزیجات،ترب،ریحون،ریحان،کاشت ریحان،فصل کاشت سبزیجات،کشت گلخانه ای گوجه فرنگی،کود مخصوص خیار،طرز کاشت ریحان در گلدان

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظرات

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

نحوه کاشت سبزیجات

يكشنبه, ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۶:۵۷ ب.ظ

کاشت سبزیجات به روش های مختلف

برای کاشت سبزی چند روش معمول و مرسوم است. فرقی نمی کند در باغچه باشد، یا باغ و یا در گلدان ولی اصول کلی روش کاشت سبزی در هر جایی یکی ست. 

معمول ترین و بهترین روش کاشت سبزی، کاشت مستقیم بذر در خاک باغچه یا مزرعه و گلدان و ... است، ولی در برخی گیاهان و سبزیجات، بهتر است، بعد از جوانه زدن بذر در مکانی مرطوب و دمای مطلوب، و رسیدن به مرحله نشاء اقدام به کاشت سبزی نشائی کرد.

البته قبل از اقدام به کاشت بذر سبزیجات در بحث های گذشته مطالبی در خصوص آماده سازی زمین قبل کشت سبزی از قبیل شخم زدن زمین ، کود دادن به خاک و آشنایی با انواع کود های حیوانی ، کود های گیاهی و کود های شیمیایی و انتخاب کود مناسب برای تامین مواد آلی خاک و روش های کود دادن به گیاه و خاک و همچنین در خصوص ضد عفونی کردن خاک کشاورزی برای بهبود عملکرد رشد گیاه سبزی ، صحبت کردیم برای مطالعه مباحث قبلی می توانید از ستون سمت چپ سایت به مطالب دسترسی داشته باشید.

 

در ادامه  به نحوه کاشت سبزیجات یا بهتر است بگوییم روش های کاشت سبزی می پردازیم:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۸:۵۷
parham ebraheme

کاشت خیار گلخانه ای

چهارشنبه, ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۴:۵۰ ب.ظ

آموزش کاشت خیار گلخانه ای به روش کاشت هیدروپونیک

 نحوهی کاشت سبزیجات

دانلود کتاب آموزش کاشت خیار گلخانه ای یا خیار درختی به همراه طرح توجیهی احداث گلخانه خیار

توجه کنید : این پکیج مناسب برای کاشت در گلخانه ، باغچه ، باغ و ... می باشد، با کلی اطلاعات مفید، مانند: کود مناسب،انتخاب بذر مناسب، نگهداری و تمامی مسائل در خصوص کاشت، داشت و برداشت خیار .

 

در گذشته برای کاشت خیار ابتدا تخم خیار را در خزانه ای مرطوب نگهداری کرده و بعد از جوانه زدن، آماده کاشت خیار در گلدان یا کاشت خیار در منزل میشد. البته به صورت تپه ای یا کپه، تخم یا بذر خیار را کاشت می کردند. اکنون در روش های جدید، دیگر خاک نقشی مستقیمی در کاشت خیار و پرورش خیار ندارد.

امروز مرسومترین و کم هزینه ترین روش کاشت خیار، کشت گلخانه ای خیار است. روشی که برای شما میخواهیم توضیح دهیم کشت خیار گلخانه ای هیدروپونیک می باشد.

در روش کاشت خیار گلخانه ای هیدروپونیک، بذر خیار بدون نیاز به خاک کاشت میشوند و تمامی مواد آلی و معدنی خاک به صورت محلول شده در آب به گیاه خیار می رسد. البته این روش علاوه بر کاشت خیار و پرورش خیار گلخانه ای، برای سایر سبزیجات و صیفی جات نیز کاربرد وسیعی دارد. اما در این پست به صورت تخصصی، به آموزش کاشت خیار گلخانه ای به روش هیدروپونیک اختصاص داده شده است و در آموزش های بعدی به سایر سبزیجات و صیفیجات دیگر می پردازیم.

قابل ذکر است که، کشت هیدروپونیک برای میوه ها ، صیفی جات و سبزی هایی که مقاومت بالایی دارند بیشتر کاربرد دارد مانند: خیار ، گوجه ، خیار ، فلفل ، گیاهان برگی مثل کاهو ، سبزی و گیاهانی با رشد سریع.

یک نکته :

به جهت اینکه توضیحات بسیار زیاد بوده و نیاز به اسلاید نمایشی میباشد، ما تمامی مطالب مورد نیاز در خصوص آموزش کاشت خیار گلخانه ای و پرورش خیار در گلخانه و حتی کاشت خیار درختی در منزل، باغ و باغجه و هر جایی که مناسب باشد، در یک پکیج استثنایی ، آماده کرده ایم ، تا از هر منبع و مطالب دیگری در خصوص پرورش خیار و روش کاشت خیار بی نیاز باشید. بهترین کود برای خیار،حداث گلخانه خیار،کشت خیار درختی،موزش کاشت خیار گلخانه ای،هزینه احداث گلخانه خیار،روش کاشت خیار گلخانه ای،شت گلخانه ای خیار،کشت خیار گلخانه ای،کشت خیار در گلدان،پرورش خیار درختی در منزل

در ادامه توضیحات کامل و سرفصل های آموزش کاشت خیار و پرورش خیار جهت مطالعه در اختیارتان قرار گرفته است. سپس اقدام به دریافت و دانلود آموزش کاشت و پرورش خیار نمایید.

اطلاعات پکیج : نوع فایل (ورد و پاورپوینت) ، حجم (14.72 مگابایت)  قیمت (3000 هزار تومان

کاشت خیار

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۶:۵۰
parham ebraheme

روش های ضد عفونی کردن خاک

يكشنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۱:۳۸ ق.ظ

معرفی انواع روش های ضد عفونی کردن خاک

یکی از روش و کارهایی موثر قبل از مراحل کاشت بذر ضد عفونی کردن خاک از هرگونه قارچ، گیاهان انگلی، نماتودها، باکتری های غیر مفید و بعضی آفات ها می باشد.

لذا برای پیشگیری از خسارت این عوامل ، باید بستر را حداقل تا عمق ٢٥ سانتیمتری ضد عفونی کرد. این عمل به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه ی آموزش های کاشت سبزی به تشریح روش های کاربردی ضد عفونی کردن خاک می پردازیم.

روش ضد عفونی کردن خاک

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۳۸
parham ebraheme

آموزش سبزی کاشتن حرفه ای

جمعه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ

نحوهی کاشت سبزیجات

دانلود کتاب آموزش کاشت سبزی (نسخه اندروید)

سبزی کاشتن حرفه ای یکی از لذت هایی است که واقعا قابل توصیف نیست؛ هرچند کاشت سبزی از ابتدای کار تا زمان برداشت زمان نسبتا زیادی میبرد ولی موقع چیدن سبزی از باغچه ، یا مزرعه سبزیجات لذت فوق العاده دارد. خب مسلما شما هم از این موضوع کاملا آگاهیدکه به صفحه آموزش کاشت سبزی هدایت شده اید. در این پست به معرفی کتاب آموزش سبزیکاری میپردازیم تا در ادامه مطلب میتوانید از لینک داده شده دانلود نمایید. دوستان با ما همراه باشید...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۰۹
parham ebraheme